10 сигнали дека сте „навлечeни“ на социјални мрежи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


10 сигнали дека сте „навлечeни“ на социјални мрежи

Дали сте од оние кои во текот на денот ги „превртуваат“ Фејсбук, Инстаграм и Твитер и сте во тек со сè што се случува?

10-vistini-za-navlechenite-na-socijalni-mrezhi-01.jpg

Доколку се препознавате во описот, тогаш многу е веројатно дека сè што им се случува на другите веќе ви е познато бидејќи го објавиле на Фејсбук, па дури и тоа кој ѝ се допаѓа на ќерката на сосетката.

Вашите способности да дознаете што и да ви треба преку социјалните мрежи ве става на рамниште на модерен Херкул Поаро.

Во таков случај, сигурно ќе се пронајдете во некое од следниве тврдења:

1. Кога сакаат да дознаат нешто за некого, вашите пријатели најпрво ви се обраќаат вас.

2. Ги знаете сите рандом и непотребни алатки од апликациите за социјалните мрежи.

3. Цврсто верувате дека би можеле да бидете таен агент кој случаите ги решава преку Фејсбук.

10-vistini-za-navlechenite-na-socijalni-mrezhi-02.jpg

4. Често пронаоѓате нешта кои баш и не сакате да ги знаете.

5. Имате повеќе принтскринови во галеријата отколку какви било други фотографии.

6. Ги претчувствувате и знаете сите нови нешта пред кој било друг да стане свесен за нив.

7. Поминувате часови и часови на својот мобилен телефон и често ви е приклучен на екстерната батерија.

10-vistini-za-navlechenite-na-socijalni-mrezhi-03.jpg

8. Најчесто први одговарате во групната порака или пак вие ја креирате.

9. Најголем кошмар ви е дека ќе лајкнете објава од 2010-та година додека „манијачите“ нечив профил.

10. Сакате да намалите со социјалните мрежи, но сепак е посилно од вас и останувате сè поприсутни.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини...
„Нема ништо посекси од маж во нечиста униформа“ - жена предизвика лави... Нејзиниот твит стана вирален хит, а мажи позираа специјално за неа во униформа н...
„Закачување“ на квака, удирање во предмети: Секојдневни ситуации кои п... Точно, 2019-та е, модерно време и глупави грешки во секојдневниот живот не би тр...