Кога „не ти оди“ англискиот: Луѓето во Кина немаат поим што носат (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Кога „не ти оди“ англискиот: Луѓето во Кина немаат поим што носат (фото)

Еден странец кој одредено време живеел во Кина видел прилично необични работи. А, од она што Кинезите го носат на себе, можел да заклучи дека англискиот не им оди најдобро.

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-001.jpg

Повеќето од овие фотки ќе ве натераат да се запрашате зошто некој воопшто би ја испечатил таа реченица на маичка или блузон, за потоа да сфатите дека сепак постои пазар каде најглупавите работи може да се продадат.

Неколку примери:

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-01.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-02.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-03.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-04.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-05.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-06.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-07.jpg

koga-ne-ti-odi-angliskiot-lugjeto-vo-kina-nemaat-poim-sto-nosat-08.jpg

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Работи кои сите ги правевме пред 10 години, а денес не би ги повториле Лоши филтри за фотки, смешни пози и однесувања – од кои работи денес се срамиме,...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...

Спонзорирани линкови: