Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона


Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона

Бабичка го има најдобриот изум како да го прошетате кучето дури и кога сте во самоизолација во вашиот стан, но сепак има некои недостатоци околу постапката...

viralno-video-shetanje-na-kuche-od-terasa-pri-karantin-poradi-korona-01.jpg

Во овој период дефинитивно ни е потребно сѐ што може да ни изнуди насмевка, а ова видео дефинитивно е такво.

Кога сте во карантин поради корона вирусот, а мора да го прошетате кучето сепак постои начин.

Но, начинот на подигнување назад на кучето е малку суров, па не го препорачуваме, а непознато е и како го спушта. Сепак, самото шетање изгледа интересно.

Изумот на една бабичка:

С. С. | Црнобело / Извор: Фејсбук

Би можело да ве интересира:

Хумор во време на корона: Каков исход ќе има овој карантин за вас? Ситуацијата периодов е сериозна, но тоа не значи дека треба да заборавиме да се ...
Коронавирус или моронавирус? Смешни илустрации за сите што натрупаа резерви на тоалет хартија (фото) Доколку мислевте дека јануари е најдолгиот месец во годината, март ги надмина си...
Краток комичен стрип: Дилема - да се има куче или столица? Мислевте дека само сопствениците на малите слатки мачиња имаат проблем со присво...

Најчитани неделава