Неуспешни обиди за готвење во карантин - не се сите за во кујна (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Неуспешни обиди за готвење во карантин - не се сите за во кујна (фото)

Ги видовме неуспешните обиди за разубавување во карантин, а сега и карантинските готвачи го имаат својот момент.

lugjeto-gi-spodeluvaat-nivnite-neuspeshni-i-smeshni-obidi-za-gotvenje-vo-karantin-foto-01.jpg

Можеби сте забележале дека на Instagram преовладуваат објави и „сториња“ со храна и готвење, па изгледа карантинот го разбуди готвачот во сите нас.

Но, и готвењето е вештина што, за жал, не ја поседуваат сите. Речиси сите сме убедени дека за да направиме некој оброк, треба само да ги следиме инструкциите. Но, кога ќе го видиме нашиот резултат, сфаќаме дека и не е толку едноставно.

Некои луѓе веројатно го откриле својот талент за готвење додека се во карантин, но повеќето само се соочиле со својата неумешност. Ние ќе се фокусираме на оние вторите.

Кој рецепт го упропастивте вие?

Најсмешните неуспешни обиди за готвење во карантин:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 луѓе кои имаат полош ден од вашиот (фото) Веројатно е малку злобно, но кога мислите дека денот ви тргнал на лошо, секогаш ...
Вирално видео: Шетање на куче од тераса при карантин поради корона Бабичка го има најдобриот изум како да го прошетате кучето дури и кога сте во са...
10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот (фото) Сите понекогаш имаме лоши денови кога се соочуваме со работи за кои помислуваме ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава