Маки што им се познати на сите родители – што сè можете да очекувате од малите деца? (фото)


Маки што им се познати на сите родители – што сè можете да очекувате од малите деца? (фото)

Многу луѓе едвај чекаат да добијат дете, но само оние кои се веќе родители се свесни за колкав предизвик станува збор.

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-01.jpg

Кога ќе станете родител, во првите неколку години ќе мора буквално секој миг да внимавате на вашето малечко, а дури да порасне и да стане колку-толку независно од вас, ќе бидете одговорни за секој аспект од неговиот живот. Целиот ден ќе ви биде исполнет со обврски како готвење, менување пелени и средување низ домот, а секој родител ќе ви каже дека тој период, можете да заборавите на одмор и релаксација.

Нормално, без разлика на многуте предизвици, секој родител со задоволство би го повторил целото искуство за неговите сакани деца.

Покрај многуте обврски, малите деца ќе ви приредуваат и многу (не)пријатни изненадувања, некогаш и по неколкупати во текот на денот.

А, ова најдобро го покажуваат следниве смешни фотографии споделени од родители:

„Е, ова е реалноста“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-02.jpg

„Вчера го најдовме телефонот на сопругата во тоалетот. Не знаевме кое од децата го фрлило таму, но случајно се фотографирало, па го ’фативме‘“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-03.jpg

„Седнав на школката, ја затворив врата и моето 2-годишно дете вака ми рече да побрзам“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-04.jpg

„Во куќата имаме 5 соби“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-05.jpg

„Синот го зеде паричникот на сопругата, ја извади нејзината лична карта и ја стави оваа картичка“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-06.jpg

„Сакаше да си игра со лаптопот…“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-07.jpg

„Моето синче случајно ме удри со играчката и ми го скрши забот“

maki-shto-im-se-poznati-na-site-roditeli-shto-se-mozhete-da-ochekuvate-od-vashite-deca-foto-08.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Родители на кои им е потребен одмор повеќе од било кој друг (фото) Ако мислите дека веќе ви е доста од сè и заслужувате одмор, сетете се како им е ...
Нов Твитер тренд - луѓе откриваат смешни причини зошто биле казнети како деца Помалку или повеќе секој од нас има направено доста бељи како дете. Во секое сем...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg