Најсмешните решенија за секојдневни проблеми на кои луѓето се сетиле – некои сепак се корисни (фото)


Најсмешните решенија за секојдневни проблеми на кои луѓето се сетиле – некои сепак се корисни (фото)

Само затоа што некои работи ни изгледаат глупаво, не значи и дека не се ефикасни. Односно, ако некој трик или совет е корисен, без разлика колку лудо ви звучи, тогаш дефинитивно не е глупав.

glupavi-i-smeshni-trikovi-od-koi-del-sepak-se-efikasni-foto-01.jpg

Но, постојат и многу глупави совети и трикови од кои нема буквално никаква корист, освен што можат да ве насмеат. На социјалните мрежи редовно се споделуваат вакви совети, а ние споделуваме со вас неколку такви.

Некои од нив, иако луди, сепак изгледаат корисно, но за повеќето само ќе се изнасмеете:

„Денес дознав дека татко ми си носи далечински управувач кога оди во локален бар за да може да ја промени програмата на телевизорот ако не му се допаѓа“

02.jpg

„Ако си ја извалкате маицата, нацртајте црна линија околу дамката и ќе изгледа како да имате блуза со принт од острови“

03.jpg

„Сфатив дека нема потреба да ја склопувам ноќната масичка“

04.jpg

„Сакав да ги фарбам скалите, но кучето постојано се качуваше по нив. Тогаш се сетив дека се плаши од правосмукалката, па најдов одлично решение“

05.jpg

„Брат ми сакаше да ги измери дрвјата во неговиот двор. Еве како го направи тоа“

06.jpg

„Оваа личност живее во иднината“

07.jpg

„Го видов овој маж во автобус – си користи чоколатце како перница“

08.jpg

„Мојот 12-годишен син си стави парчиња тепих на педалите бидејќи сакал да вози бос“

09.jpg

„Ако ви се скрши клучот, ставете го во компир, како што направи мојот пријател утрово“

10.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Најчудните причини зошто жените плачеле за време на ПМС ПМС периодот е најчудниот во животот на голем процент од жените. Тогаш работите ...
Кратки „црн хумор“ вицеви кои неетички ќе ве насмеат до солзи Колку и да не сакаме да признаеме, понекогаш најкратките и вицовите исполнети со...
Хит мемиња: Луѓето се жалат дека 2021 година е ужасна како и 2020 Луѓето: Те молиме господе 2021-ва да биде добра година. Господ: „Дечки, вие уште...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg