12 трикови од штедливи луѓе како да внимавате на секој денар

„Не ги фрлам ‘празните’ шишиња од лосионите за тело, туку она што останува на крај од нивната содржина, и не можеме да го истискаме, го префрлам во еден сад и си го користам“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-0101.jpg

Штедењето е одговор за многу финансиски проблеми, па затоа некои луѓе на Reddit ги открија своите трикови за штедење.

Некои од нив можеби ќе ви послужат и вам.

Tрикови од штедливи луѓе:

„Обожавам да читам, но немам финансии за да купувам книги постојано, па се зачленив во библиотека. Сега буквално уживам во моето хоби, без ограничувања“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-02.jpg

„Не ги фрлам ‘празните’ шишиња од лосионите за тело, туку она што останува на крај од нивната содржина, и не можеме да го истискаме, го префрлам во еден сад и си го користам“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-03.jpg

„Живеам во земја каде овошјето/зеленчукот се навистина скапи надвор од нивната сезона, па затоа си правам залихи во замрзнувачот“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-04.jpg

„Мојата машина за перење облека функционира совршено од 1976 година и затоа не ја менувам“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-05.jpg

„Немам пари за голема куќа со базен за моето дете, па му направив мала импровизација – ужива“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-06.jpg

„Од стапчиња самa си направив совршен држач за сапун“.

12-trikovi-od-shtedlivi-lugje-kako-da-vnimavate-na-sekoj-denar-07.jpg

Уште 6 трикови на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вас на работа (ќе ви биде утеха барем малку) Вработена во продажен сектор: „Работам во продавница за чевли и по големиот попу...
8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
12 работи за кои жените веќе немаат нерви кога ќе наполнат 30 години Лоша храна и пијалаци – ако во 20-тите се трпеле евтини јадења и пијалаци, по 30...
12 трикови за позирање со кои ќе изгледате одлично на фотките (дури и во најлежерното издание) Трик: „Движете се“ во место – тешко е во стоечка позиција да изгледате природно,...
Жената со два пара нозе и уште 4 луѓе кои биле најголеми ѕвезди во контроверзните „шоуа за чудаци“ о... Габриел била жена родена без нозе, односно нејзиното тело завршувало речиси ведн...
Бизарните обичаи на африканското племе Хамар: Жената се камшикува за да докаже дека е достојна за бр... Пред да се ожени со неа, мажот ја камшикува жената, а таа не смее ни да заплаче,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg