Женските маки низ 10 забавни илустрации

Како се чувствуваме во оние денови, кога маки мачиме со циклусот? Како изгледа кога одиш да купиш градник, но и како изгледаме кога позираме, а како изгледаме само една минута подоцна?

zhenskite-maki-niz-10-zabavni-ilustracii-01.jpg

Илустраторката позната како Planet Prudence преку своите илустрации ги доловува женските маки и предизвиците со кои секојдневно се соочуваме.

Женското тело и неговите промени, но и нереалните стандарди за убавина се главна инспирација за некои од нејзините цртежи, кои не можат, а да не ви измамат насмевка.

Исто така, веруваме дека во нив ќе се пронајдат голем број девојки и жени.

Погледнете во продолжение 10 илустрации, кои совршено ги прикажуваат женските маки:

Научете да се сакате себеси!

zhenskite-maki-niz-10-zabavni-ilustracii-10_copy.jpg

Туширање набрзина...

zhenskite-maki-niz-10-zabavni-ilustracii-09.jpg

Не верувајте на совршените фотографии

zhenskite-maki-niz-10-zabavni-ilustracii-08.jpg

Купувањето градник навистина знае да биде тешко

zhenskite-maki-niz-10-zabavni-ilustracii-07.jpg

Бели панталони во оние денови

zhenskite-maki-niz-10-zabavni-ilustracii-11.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

22 илустрации кои ќе ве потсетат на убавата страна на животот Кажете добар збор, помогнете некому, поддржете, насмеете, кажете некому дека е с...
Елена, Давид и уште 4 најпопуларни имиња за момчиња и девојчиња родени во септември Ако треба да станете родители во септември, а сè уште не знаете кое име да му го...
Забавни илустрации, што ги рушат сите стереотипи за модерните жени (и потсетуваат дека живееме во 21... Како треба да реагираме кога некоја жена сака да го подобри својот изглед со мно...
Девојчињата ги мажат на 13 години, жените немаат никакви права - Бизарните обичаи на народот Масаи Жените во ова племе служат за градење куќи и одгледување деца и стока, кога не с...
10 илустрации кои покажуваат дека некогаш уживавме во животот, а денес како да подзаборавивме Порано излегувавме со пријателите и се дружевме. Денес немаме време дури ни да и...
Никола, Снежана и уште 6 најпопуларни имиња за момчиња и девојчиња родени во декември Ако треба да станете родители во декември, а сè уште размислувате кое име да му ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg