Креативни ентериери за детска соба

Иако при уредувањето на собите во домот предност им се дава на другите соби, сепак подеднакво важен е и просторот каде најмладите ќе го поминуваат денот, па затоа е важно и нивната соба да биде убава.

kreativni-enterieri-za-detska-soba-1

Во зависност од домот може да се комбинираат разни бои, сепак треба да знаете дека децата најмногу ги претпочитаат живите бои и кривите линии во собата, независно дали се работи за кружни софи, креветчиња на два ката или заоблена масичка.

Разните и живи бои не само што се интересни за око, туку докажано е и дека ја развиваат фантазијата кај децата и влијаат за помирен сон.

Затоа решивме да ви претставиме неколку дизајни за детски соби од најмала возраст до периодот пред пубертет.

kreativni-enterieri-za-detska-soba-2

kreativni-enterieri-za-detska-soba-3

kreativni-enterieri-za-detska-soba-4

kreativni-enterieri-za-detska-soba-5

kreativni-enterieri-za-detska-soba-6

kreativni-enterieri-za-detska-soba-7

kreativni-enterieri-za-detska-soba-8

kreativni-enterieri-za-detska-soba-9

kreativni-enterieri-za-detska-soba-10

kreativni-enterieri-za-detska-soba-11

kreativni-enterieri-za-detska-soba-12

kreativni-enterieri-za-detska-soba-13

Си одбравте омилена комбинација?

Би можело да ве интересира:

Килими и уште 9 работи во домот на кои не треба да штедите пари (и зошто) Килимите од синтетика се евтини и не изгледаат лошо, но тие се тешки за чистење,...
„Целиот гардеробер е само за мене“ – Луѓе споделуваат која е предноста што живеат сами „Кога ќе си дојдам дома, храната што сум ја мислел цел ден ќе ме чека во фрижиде...
„Мажот имаше тајна ќерка и друго семејство“ – дадилки откриваат какви се екстремно богатите семејств... Родители кои воопшто не си ги гледаат децата, деца со толку многу обврски што не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg