Каков дом можете да купите низ светот за околу 270.000 евра?


Каков дом можете да купите низ светот за околу 270.000 евра?

Честопати се прашуваме каков би ни бил животот кога би се преселиле да живееме во друга држава.

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-001.jpg

Понекогаш се случува да посетиме некое место и толку многу да ни се допадне што почнуваме да размислуваме колку пари би ни треба да си купиме куќа таму и да се преселиме.

Секако ова често останува само во нашите глави, но сепак не е лошо да се сонува за нов дом и нов почеток.

За сите вие кои размислувате во оваа насока еве каков дом би можеле да си купите низ светот ако имате буџет од 250.000 - 300.000 евра:

1. Мантухарју, Финска – 269.000 евра

Локација: Брегот на езерото Калавеси

- Дрвена куќа со камин

- голема тераса

- 2 спални соби, 1 бања, кујна и дневна

- сауна

- гаража

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-01.jpg

2. Санторини, Грција – 260.000 евра

Локација: селото Емборио

- 1 спална, 1 бања, кујна и трпезарија, посебна бања само со туш

- поглед на Егејско море и планината Свети Илија

- одлично место за сите кои сакаат оваа посебна архитектура

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-02.jpg

3. Сосуа, Доминиканска Република – 261.285 евра

Локација: Престижна населба на 300 метри од морето

- 3 спални соби, 3 бањи, голема кујна/дневна соба

- посебна соба за облека и дел за перење

- централизирана климатизација

- базен, градина, паркинг

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-03.jpg

4. Санкт Петерсбург, Русија – 269.275 евра

Локација: Петродворстова област, село Стрелна

- 3 спални, дневна, бања и соба за облека

- 2 балкони

- базен на приземје

- во близина на заливот на Финска и антички паркови

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-04.jpg

5. Лагос, Португалија – 250.000 евра

Локација: Градот Праиа да Луз

- 2 спални, 1 бања

- вградени „Bosch“ елементи

- електрични ролетни

- тераса со поглед на Атлантскиот океан и градот

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-05.jpg

6. Натал, Бразил – 274.155 евра

Локација: Рио Граднде до Норте

- 4 спални, 4 бањи, 4 други соби

- соба за гледање телевизија и соба за учење

- лоцирана во затворена заедница од 16 домови

- дел за скара

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-06.jpg

7. Лецено, Италија – 270.000 евра

Локација: Брегот на езерото Комо

- апартман во форма на студио

- тераса со поглед на езерото, планините и островот Комачина

- внатрешна декорација од природен камен и дрво

- базен и зеленило

kakov-dom-mozete-da-kupite-niz-svetot-za-okolu-270-000-evra-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Одиме на одмор во сезона, па се жалиме како е скапо и има гужва... Одиме на море сред сезона и се жалиме како е скапо и како има огромна гужва... ...
Хаотичен стан со базен среде него – Мислите ли дека вреди за 1.5 милион долари? Го огласуваат како уникатен и луксузен, а всушност во него владее хаотична енерг...
Област 51: Како настанала приказната за „местото со вонземјаните“? Со децении област 51 е симбол на „теории на заговор“ за вонземјани (и нивната те...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg