Ги обожаваме – велосипеди декорирани со цветни корпи (фото)

Сакаме велосипеди и сакаме цвеќиња, па која е причината да не ги споиме двете омилени нешта заедно?

Gi-obozavame-velosipedi-dekorirani-so-cvetni-korpi-01.jpg

Сé повеќе може да сретнеме велосипеди кои крстосуваат низ градските улици украсени со цветни корпи.

Глетката е несекојдневна и прекрасна поради позитивните вибрации и енергијата која несомнено потсетува на лето, слобода и радост.

Уште денеска разубавете го вашиот велосипед и почувствувајте го духот на уникатната летна сезона:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Биле во врска, ладнокрвно убиле две жени: Злосторството на сестрите Папин за кое се зборува и 90 год... Сетрите Папин биле опседнати една со друга, неразделни, никогаш не зборувале, а ...
Корисни трикови што ги научивме во училиште, а ни служат за цел живот За разлика од новите генерации кои користат паметни табли и голем број надредни ...
9 забавни илустрации кои покажуваат дека со стареењето гледаме поинаку на работите Конечно знаеме како да ги распределиме финансиите, избираме практични подароци, ...
Ние одиме на излет - Какви се првомајските традиции во другите земји? Уникатни танци, летање змеј и палење логорски огнови - што прават луѓето од друг...
Живеење со мртви тела и уште 5 необични култури низ земјите во светот Можете ли да се замислите себеси да живеете со мртви тела? Многу вообичаена прак...
Морничавите злодела на браќата Харпе, првите сериски убијци: Си ги убиле децата, ги мачеле своите со... Браќата Харпе, Микаја „Големиот“ Харп и Вајли „Малиот“ Харп, биле озлогласени се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg