12 навики на луѓето кои најчесто нè иритираат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


12 навики на луѓето кои најчесто нè иритираат

Секој од нас некогаш бил изнервиран од страна на тотален странец и тоа сосема ненамерно.

11-iritirachki-naviki-shto-lugeto-gi-mrazat-kaj-drugite-luge-01

Повеќето од луѓето што не иритираат не се свесни за работите што ги прават, а нас нė вадат од кожа.

Тие можеби мислат дека таквото однесување е безопасно, но навистина имаат навики кои другите луѓе ги мразат.

12-те најомразени навики се следниве:

Гласно џвакање

Ова е особено иритирачка навика кога сте излезени некаде на јадење. Па кој сака за време на романтичната вечера да го слуша гласното џвакање на типот од соседната маса?

Може дури и да изгубите апетит. Ова важи и за гласното џвакање на гума за џвакање.

Гласно зборување во тивка околина

Ова е некултурно кон другите луѓе, особено што најчесто разговорите се за нешто банално. Секој што зборува толку гласно што ги вознемирува другите и им го нарушува мирот е најлош тип на личност.

Дрско прекинување

Да ве прекине некој е ужасно. Ве иритира, не ве почитува и ви ја сече мислата додека зборувате.

Иритирачко смеење

Знаеме дека не можеме да влијаеме на начинот на кој се смееме, но некои луѓе имаат навистина премногу гласно и иритирачко смеење.

Лажна љубезност

Убаво е да се биде културен и да се поздрават луѓето, но навистина се здодевни оние празни муабети за времето или сообраќајот. Едноставно немаат поента.

Ужасни возачи

Ова е работа која луѓето ја мразат многу, но и самите ја прават. Лошото возење нервира, а е опасно и по животот.

Чуден контакт со очите

Долгото зјапање во некоја личност прави таа да се чувствува некомфорно.

Плукање при зборување

Некои штом отворат уста за да кажат нешто плукаат на сите страни. Ова е навистина одвратно.

Глумење најдобри пријатели

Ако не знаете некој доволно, не му се доближувајте премногу и не отворајте премногу интимни теми со него. Не му се канете сами во животот, тоа нервира.

Лицемерност

Глумењето нема да ве одведе на повисоко ниво во животот. Тоа е навистина забележително.

Кој сака личност што глуми љубезност, а озборува зад грб?

Користење телефон на кино и театар

Треба да се каже нешто повеќе? Вистинско непочитување кон тие што купиле билет за навистина да гледаат филм или претстава. Иритира и светлото од телефонскиот екран.

Чепкање на носот и чешање во јавност

Дури и кога мислите дека никој не гледа, некој секогаш гледа. Оваа одвратна навика говори за вашата некултура.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи што не сте ги знаеле за Канада и причини зошто луѓето сакаат да... Можеби кога ќе се спомне Канада, помислувате на ладна земја во која животот не е...
Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Што мислиме, а што кажуваме во секојдневните разговори со другите? Со порастот на популарноста на социјалните мрежи, луѓето како да подзаборавија д...