Илустрации кои откриваат скриени светови од секојдневието

Андреа Учини е уметник од Италија кој направи серија интересни илустрации со скриени светови.

ilustracii-koi-otkrivaat-skrieni-svetovi-od-sekojdnevieto-01.jpg

Илустрациите имаат едноставен концепт на теми од секојдневието. Навидум обични и минималистички, за секоја од овие илустрации може лесно да се состави приказна за она што е прикажано на нив.

Погледнете ги овие дела на талентираниот уметник кои ќе ве замислат:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи во домот што гостите веднаш ги забележуваат и не ги забораваат, низ илустрации Валкани, искинати домашни влечки, мачка која се качува на масата со храна, куп с...
10 сосема нормални работи за кои мажите не треба да се срамат, низ илустрации И мажите можат да ги следат модните трендови, и мажите можат, но и треба да пома...
Есенските денови си имаат своја убавина, низ илустрации Меко ќебенце, омилената Нетфликс серија, овошно чајче зачинето со цимет... И есе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg