13-те финалисти кои се борат за најубава фотка од дивината за 2017-та


13-те финалисти кои се борат за најубава фотка од дивината за 2017-та

Од верверичка која позира на студено февруарско утро, до затворен тигар во кафез, прогласени беа 13-те финалисти од овогодинешниот избор за најубава фотка од дивината.

13-te-finalisti-koi-se-borat-za-najubavata-fotka-od-divinata-za-2017-001.jpg

Над 50.000 фотки од 92 земји пристигнале за натпреварот, а само 100 ќе бидат изложени на 20-ти октомври.

Од селектираните 100 експертите одбраа само 13 финалисти, оценувајќи ја креативноста, оригиналноста и техниката.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
5 трикови кои ќе ви помогнат да се разбудите без аларм Аx, тоа ужасно утро. Секој ден помислата дека треба да го напуштиме креветот мож...
12 работи кои е подобро да ги правите пред спиење, наместо наутро Вежбањето, бирањето на аутфит за наредниот ден, читањето на белешките за на рабо...