Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2018-та


Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2018-та

Жешки разголени пожарникари и бебиња животни, па која жена би можела да одолее?

seksi-pozharnikari-poziraat-so-zhivotni-za-avstraliski-kalendar-foto-01.jpg

Пожарникарите работат една од најтешките и најстрашните работи на светот, но секогаш докажуваат дека имаат нежни срца.

Кога не се борат со огнот и не спасуваат животи, тие се посветени татковци, сопрузи и луѓе кои сакаат да се милуваат со мали животинчиња.

Доказ за ова е календарот за 2018-та година на австралиските пожарникари.

Календарот, кој започна да излегува пред 25 години и има собрано над 2 милиони долари за најразлични хумантирани цели, годинава избра 12 најсекси пожарникари од цела Австралија.

Тие ги красат страниците со своите разголени фит тела, но годинава најголеми ѕвезди се малите животни кои позираат со нив.

Фотосесијата за календарот се правеше во австралиска зоолошка градина цели 17 дена.

Уживајте во фотките:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Повеќето проблеми потекнуваат од детството: Животни совети што психоло... Во развиените и модерни земји е сосема нормално да се оди на психолог кога имате...
Како да ја препознаете мудрата, а како емотивната жена? Емотивната жена мисли дека можете да бидете среќни само кога сте во право. Мудра...
Доказ дека сѐ е можно: Пред и потоа фотки од жена која ослабела 130 ки... Многу луѓе си поставуваат цели кои сакаат да ги остварат до одреден период, но м...