Девојка две години креира неверојатни фотографии во Кина
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Девојка две години креира неверојатни фотографии во Кина

Оваа фотографка и блогерка вели дека навистина ѝ е криво што многу луѓе имаат лошо мислење за Кина, па со своите фотографии сака да го промени тоа.

devojka-dve-godini-kreira-neverojatni-fotografii-vo-kina-01.jpg

Руската фотографка Рита Акхундова има неверојатен профил на Инстаграм со повеќе од 18 илјади следбеници.

Таа веќе две години престојува поради работа од Кина и не може да се насити на сите убави места таму. Инспирирана од убавите локации, младата ентузијастка прави одлични фотографии.

Интересно е што во последните години фотографиите ги прави само со iPhone и статив.

Во текот на изминатиот период, Рита беше забележана од некои локални фотографи и блогери, па заедно креираа дел од нејзините футуристички фотографии на мистериозни локации.

Еве дел од нејзините фотографии:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 одлики на луѓето со здрава психа Гужва во сообраќајот, случајно истурено кафе од брзање, проблеми во љубовта, про...
9 луѓе кои си ја вршат работата со неверојатна брзина Сите ние добро си ја познаваме работата и умееме да ја сработиме брзо ако е тоа ...
Не канат гости, немаат тоалет: Чудни факти за домаќинствата во одреден... Добро е познато дека за да ја запознаете културата на еден народ, не е доволно с...