Тура на убавина низ 10 земји: Која е замислата за привлечен маж во Турција, а која во Грција? (фото)


Тура на убавина низ 10 земји: Која е замислата за привлечен маж во Турција, а која во Грција? (фото)

Турскиот актер Бариш Ардуч и грчкиот пејач Сакис Рувас се примери за мажи чија убавина се цени многу во нивните родни земји.

ubavi-mazi-niz-svetot-koja-e-zamislata-za-privlechen-maz-vo-turcija-a-koja-vo-grcija-foto-001.jpg

Убавите мажи го привлекуваат вниманието каде и да се појават. Но, замислата за тоа што претставува убав маж е различна во различни земји.

Некаде се ценат мажествени темнокоси мажи, а некаде нежни руси мажи со светли очи.

Како се менуваат критериумите за тоа што е убав маж низ светот:

Америка

На цена се мускулести мажи со широки раменици. Американките сакаат т.н. ламберсексуалци, односно силни мажи со светла кожа, мускули и брада, кежуал облечени.

ubavi-mazi-niz-svetot-koja-e-zamislata-za-privlechen-maz-vo-turcija-a-koja-vo-grcija-foto-01.jpg

Бразил

Мажите со темна коса и кафеави очи се најчестата слика во Бразил, но кога некој наместо темни има светли очи, тогаш Бразилките полудуваат по него. На темнокосите мажи со светли очи никогаш не им недостасува внимание.

ubavi-mazi-niz-svetot-koja-e-zamislata-za-privlechen-maz-vo-turcija-a-koja-vo-grcija-foto-09.jpg

Индија

Погледнете кој било филм снимен во Боливуд и ќе сфатите што значи убав маж во Индија. На цена се мачо типовите, кои се фит и имаат мускули, добро средена коса и користат средства за осветлување на тенот.

ubavi-mazi-niz-svetot-koja-e-zamislata-za-privlechen-maz-vo-turcija-a-koja-vo-grcija-foto-10.jpg

Шведска

Сликата за убав маж се трансформираше со текот на времето. Денес Швеѓанките не лудуваат по брутални Викинзи, туку по екстремно нежни момци со блага тага во нивните очи. Бледата кожа, светлите очи и истакнатите јаболчици се омилените карактеристики.

ubavi-mazi-niz-svetot-koja-e-zamislata-za-privlechen-maz-vo-turcija-a-koja-vo-grcija-foto-02.jpg

Турција

Стандардната идеја за убав маж во Турција е храбар и силен маж со романтична природа. Можеби токму затоа ѕвездите на турските сапуници изгледаат вака. Привлечниот Турчин по правило обрнува многу внимание на стилот и ги отстранува влакната од градите.

ubavi-mazi-niz-svetot-koja-e-zamislata-za-privlechen-maz-vo-turcija-a-koja-vo-grcija-foto-04.jpg

Уште 5 земји на следната страна...Би можело да ве интересира:

Не одите на одмор? 6 идеи со кои ќе си поминете убаво и дома Ако не успеавте да заштедите за одмор летово или одлучивте да останете дома за с...
На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по пр... Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
15 интересни факти за тоа како функционира машкото тело Научниците од целиот свет продолжуваат да ги истражуваат разликите помеѓу жените...