Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бравар 23-03-2023


Заеднички особини на сите чија омилена активност им е спиењето, низ гифови

Будењето наутро може да претставува вистински проблем за повеќето од нас. Никој од нас не посакува да го прекине убавиот сон за да оди на работа, но на крај сите некако успеваме да се извлечеме од кревет. Или, сепак не сите... 

zaednicki-osobini-na-site-cija-omilena-aktivnost-im-e-spienjeto-01.jpgzaednicki_osobini_na_site_cija_omilena_aktivnost_im_e_spienjeto_01.jpg

И без разлика дали некој ваш близок е вљубен во спиењето и повеќе би одбрал да спие одколку да излегува во друштво или таа личност сте вие, ви претставуваме неколку заеднички особини на сите спанковци во кои сигурно ќе успеете да се пронајдете.

Паузата за ручек може да се искористи и за дремка

Кога спиењето ви е поважно од сè останато, тогаш сигурно секоја можна пауза ќе ја искористите токму за таа намена.

Јадењето никогаш нема да ви биде приоритет, па така наместо да се упатите на ручек, ќе си најдете некое тивко ќоше за кратка но ефикасна дремка.

zaednicki-osobini-na-site-cija-omilena-aktivnost-im-e-spienjeto-02.gif

Добро знаете како да се справите со  „фризурата“ предизвикана од добра дремка

Уште една последица на љубовта кон спиењето е токму прекрасната фризура која ја добивате после секоја добра дремка.

Но, кога имате цел живот пракса, веќе си знаете како да се справувате со овој проблем. Најверојатно во секој џеб си чувате чешел или шноли со кои брзо ќе се доведете во ред и никој нема да дознае за вашата мала, слатка тајна.

zaednicki-osobini-na-site-cija-omilena-aktivnost-im-e-spienjeto-03.gif

Многу често откажувате планови само за да поспиете

Понекогаш оваа опсесија може да биде толку голема што би ги откажале сите планови само за да добиете уште неколку часа квалитетен сон.

И додека голем број пријатели може да ви се налутат за ваквата постапка, најблиските одамна се помирени со фактот дека ваш приоритет е секогаш вашиот кревет.

zaednicki-osobini-na-site-cija-omilena-aktivnost-im-e-spienjeto-04.gif

Сите кои ви судат се само љубоморни на додатните часови кои ги поминувате спиејќи

Доколку некој ви се налути што сте откажале план само за спиење или на фактот што секогаш сте свежи и одморени, си знаете многу добро дека тоа се должи на опасното зелено чудовиште.

Факт е дека не сме сите способни да бидеме шампиони во спиење. 

zaednicki-osobini-na-site-cija-omilena-aktivnost-im-e-spienjeto-05.gif

Сигурно сте заспале и дома кај некој од вашите пријатели

Одите дома кај некој од вашите пријатели и додека тие ви раскажуваат за настаните од денот, вие започнувате да ги затворате очите и да ве фаќаат дремки.

На сите спанковци им се има случено барем еднаш да заспијат во домот на пријателите, случајно или можеби не.

zaednicki-osobini-na-site-cija-omilena-aktivnost-im-e-spienjeto-06.gif

Спанковци, се пронајдовте ли?

К. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вас на работа (ќе ви биде утеха барем малку) Вработена во продажен сектор: „Работам во продавница за чевли и по големиот попу...
13 бон-тон правила за однесување во театар (кои ги почитува секоја културна личност) Не окупирајте туѓи седишта, дури и тие да се празни, можно е некој да купил биле...
„Ние уште си гледаме на кафе“ – Македонки споделуваат искуства за гледањето на кафе + толкување на ... Сите ние, на некој директен или индиректен начин сме биле дел од „уметноста“, од...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg