Бизарен тренд: Позата со која девојките ќе го преплават Инстаграм летово (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Бизарен тренд: Позата со која девојките ќе го преплават Инстаграм летово (фото)

Блогерките и останатите девојки кои сакаат да бидат во чекор во трендовите, постојано измислуваат некои нови начини на позирање.

bizaren-trend-pozata-so-koja-devojkite-kje-go-preplavat-instagram-letovo-foto-01 (1).jpg

Па така, лани девојките цело лето се сликаа во „бамби поза“ и го преплавија Инстаграм со такви фотки.

pozata-so-fokus-na-zadnikot-koja-kje-stane-hit-ova-leto-foto-02.jpg

Неодамна, се појави и трендот за истакнување на „тоблероне тунелот“, кој девојките ќе го сликаат на плажа.

pozata-so-fokus-na-zadnikot-koja-kje-stane-hit-ova-leto-foto-03.jpg

Позата „белфи“ исто така се очекува да стане хит ова лето, со тоа што сите девојки ќе се сликаат со фокус на задникот.

Оваа поза е позната уште од 2017-та, кога сите луѓе си правеа белфи во стаклениот базен во ресортот на Фиџи.

pozata-so-fokus-na-zadnikot-koja-kje-stane-hit-ova-leto-foto-04.jpg

Но, сега работите можеби малку излегоа од контрола, па не се чудете ако Инстаграмот ви е преплавен со вакви фотки:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

13 фото докази дека некои емоции не може да се опишат со зборови „Една слика, илјада зборови“ - фраза која постојано ја слушаме и за која може да...
9-неделно бебе со убедливо најгуста коса (фото) Иако има само 2 месеци има фризура на која многумина ќе ѝ позавидат. Рензо ...
И дивите сакаат и болните се сакани: 14 фото докази дека љубовта е маг... Зарем постои поголем приказ на љубовта од тоа да се биде заедно и во лошото? Или...