Вирален хит: Татко од затвор ѝ испраќа инспиративни писма на ќерка си веќе 5 години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Вирален хит: Татко од затвор ѝ испраќа инспиративни писма на ќерка си веќе 5 години

Таткото на Ариел Томас и покрај тоа што е осуден на 15 години затвор знае дека мора да ѝ биде водилка на својата ќерка низ животот. И тоа го прави преку писма.

viralen-hit-tatko-od-zatvor-i-isprakja-inspirativni-pisam-na-kjerka-vekje-5-godini-01.jpg

Ариел Томас е 23-годишна девојка од Тексас која веќе 5 години секој месец добива писма од нејзиниот татко Грег, кој отслужува затворска казна.

Иако е осуден на 15 години затвор, Ариел вели дека нејзиниот татко е најпаметниот човек што го познава и дека успева да остане позитивен и покрај сè.

viralen-hit-tatko-od-zatvor-i-isprakja-inspirativni-pisam-na-kjerka-vekje-5-godini-04.png

Таа сподели едно од писмата каде тој ѝ говори дека фокусот е најважен во животот и нејзиниот твит стана вирален хит.

viralen-hit-tatko-od-zatvor-i-isprakja-inspirativni-pisam-na-kjerka-vekje-5-godini-03.png

Дел од писмото:

„Фокусот ти дава света моќ која прави да успееш да израстеш мало семе во исполнет и здрав живот. Страста е важна затоа што таа не е мотивирана од парите.

Фокусот е клучот кој го отклучува патот до исполнетоста. Фокусот не смее да биде под влијание на мислењата на другите луѓе. Од ниту една страна, без разлика дали тоа се пријатели, партнер или семејство.

Фокусот не знае кое време е, прави да се изгубиш во уживањето на работењето со часови.

Пронајди ја таа една работа за која чувствуваш најголема страст, потоа комплетно посвети ѝ се и фокусирај се на неа. Ти гарантирам дека ќе станеш најдобрата во таа работа!“

 Ариел вели дека писмата од нејзиниот татко секогаш се позитивни и полни со оптимизам.

viralen-hit-tatko-od-zatvor-i-isprakja-inspirativni-pisam-na-kjerka-vekje-5-godini-02.png

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко им бара девојки на своите 3 убави и неженети синови преку оглас ... Родителите понекогаш навистина покажуваат неверојатен талент за да ги посрамотат...
10 сурови сознанија за животот кои го зацврстуваат нашиот карактер Никој не се родил мудар, туку во текот на животот успеал благодарение на учењето...
Имаш еден живот - не се плаши да бидеш жената која прави што сака Дали постојано се грижите дали сте доволно фина и тивка девојка која сите ја сак...