Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме

Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме беспрекорно 24/7...

instagram-vs-realnost-iskren-prikaz-kolku-mnogu-lazeme-01.jpg

Веќе јасно е дека поголемиот дел од луѓето на социјалните мрежи се обидуваат да бидат подобри од тоа што навистина се.

Ги средуваат фотографиите во разни програми со ефекти, објавуваат како јадат здрава храна и колку се прекрасни во миговите од стануваат од спиење, но вистината е малку поинаква.

Некои луѓе одлучија отворено да покажат што прикачуваат на Инстаграм, а што всушност се случувало во конкретната ситуација.

Инстаграм vs. реалност:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку е перверзен вашиот ум? Луѓето кои имаат перверзен ум, некои работи ги гледаат многу поинаку од останати...
Колку време им е потребно на мажите, а колку на жените за едни исти работи? Можете ли да поверувате дека мажите поминуваат повеќе време на лична хигиена отк...
До колку години вашиот живот треба да биде „ставен во ред“? Некои луѓе се жалат дека љубовниот живот им е катастрофа, други ја мразат својат...

Спонзорирани линкови: