Pantone ја прогласи бојата која ќе ја одбележи 2019-та година (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Pantone ја прогласи бојата која ќе ја одбележи 2019-та година (фото)

Секоја година нетрпеливо ја чекаме „прогнозата“ на стручњаците од Pantone институтот за бои, кои на голема радост, одбраа жива и весела боја која ќе ја одбележи 2019-та година.

pantone-ja-proglasi-bojata-koja-ke-ja-odbelezi-2019ta-godina-001.jpg

2019-та ќе биде година на бојата „Living Coral“, односно корално портокаловата.

pantone-ja-proglasi-bojata-koja-ke-ja-odbelezi-2019ta-godina-1.jpg

Оваа боја ќе преовладува во гардеробата, но и ќе поставува врвни трендови во светот на убавината, уредувањето и гастрономијата.

pantone-ja-proglasi-bojata-koja-ke-ja-odbelezi-2019ta-godina-2.jpg

„Living Coral е боја која се појавува во нашето природно опкружување и истовремено покажува живост на социјалните медиуми,“ коментираат од Pantone.

Бојата по која 2019-та ќе биде препознатлива:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бабини деветини или во какви глупости веруваме Кога бев мал верував во сé и сешто. Мислев дека секој старечки збор и прекор сод...
13 нешта кои се поубави во есен и во кои уживаме оваа сезона За разлика од оние кои сакаат по цела година да лежат на плажа, има такви кои со...
Зошто мозокот секогаш ја избира вистината и лошо реагира на лага? Целиот нервен и мускулен систем е под директна контрола на мозокот. Сите системи...