20 работи кои вреди да ги искусите пред да наполните 35
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


20 работи кои вреди да ги искусите пред да наполните 35

Во животот постојано се наоѓаме во различни фази, кога имаме и различни ставови, гледања и желби.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-01.jpg

Па така, според тоа како се развиваме карактерно, листата на приоритети и желби ни се менува, но важно е да не забораваме да ги остваруваме.

Иако за некој можеби се глупост листите со желби, сепак, има многу возбудливи работи кои треба да ги искусите, па кога се напишани, полесно е да се стремите кон нивно исполнување.

За да не пропуштите некое искуство кое ќе ви го направи животот повозбудлив и ќе направи да се чувствувате поубаво и задоволно со себе, важно е да почнете од некаде.

Додека вие ја подготвувате ваша листа, додадете и некои од следниве искуства кои вреди да ги доживеете до 35:

1. Спијте под отворено небо со ѕвезди.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-02.jpg

2. Посетете ги сите континенти, вклучувајќи го и Антарктикот.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-03.jpg

3. Направете нешто од почеток и гордејте се со резултатот.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-04.jpg

4. Откажете се од интернетот на 1 седмица (и повторувајте го тоа).

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-05.jpg

5. Трчајте маратон.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-06.jpg

6. Одете на концерт на омилениот бенд или пејач.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-07.jpg

7. Споделете храна и облека со бездомник.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-08.jpg

8. Радувајте им се на малите работи.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-09.jpg

9. Вдомете куче кое нема дом, наместо да купувате.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-10.jpg

10. Научете нешто повеќе за вашето семејно дрво и навратете се на корените.

20-raboti-koi-vredi-da-gi-iskusite-pred-da-napolnite-35-11.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

20 работи кои треба да ги направите до крајот на летото Летото брзо поминува, па време е да станете од под клима и да го искористите мак...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...
Работи од кои треба да се ослободите пред новата година Сите сакаме новата година да ни почне среќно, успешно и мотивирано, а за таа цел...