Фотки направени со дрон, после кои ќе сакате да можете да летате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Фотки направени со дрон, после кои ќе сакате да можете да летате

Неколку истражувања досега покажаа дека ако на луѓето им се понудат две супермоќи – да летаат или да бидат невидливи, повеќето ќе ја одберат првата, да летаат.

20-fotki-napraveni-so-dron-posle-koi-ke-sakate-da-mozete-da-letate-001.jpg

Веројатно погледот од птичја перспектива е далеку подобар отколку што човечкото око може да улови, а овие 20 фотки направени со дрон само го докажуваат тоа.

Благодарение на технологијата, можеме да видиме како би изгледал светот кога би можеле да летаме:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 фотки направени во вистински момент Оние кои сакаат да „ловат“ добри кадри знаат колку е тешко да се направи совршен...
Бабини деветини или во какви глупости веруваме Кога бев мал верував во сé и сешто. Мислев дека секој старечки збор и прекор сод...
Најголеми митови и вистини за староста Ако верувате во се што се зборува за старите луѓе, имате право да бидете вознеми...