Моќни фотографии од чии приказни ќе се наежите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


Моќни фотографии од чии приказни ќе се наежите

Во животот има кратки приказни кои може да допрат до вас повеќе од било која прочитана книга. Посебно ако доаѓаат во форма на фотографии кои кријат моќно значење.

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-001.jpg

Издвојуваме неколку такви, кои буквално ќе ве наежат и ќе ви ги насолзат очите – претежно од среќа.

101 година разлика

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-1.jpg

Неподвижен татко кој не можел да заработи, собирал ситни парички во џебот за да ѝ ги даде на неговата ќерка, за да се почести кафе

Момче ја растело косата 2 години, за потоа да ја донира за дечиња болни од рак

https://twitter.com/storkpatrol/status/775018680971321345

Се издигнуваме кревајќи ги другите

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-2.jpg

94-годишен дедо си го запознава својот 2-месечен правнук

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-3.jpg

Како изгледа искрената љубов

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-4.png

Ликот на човек кој штотуку дознава дека ракот е излечен

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-5.jpg

Фотографија со опис: Со баба го славиме нејзиниот 101 роденден

mokjni-fotografii-od-cii-prikazni-ke-se-naezite-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 кратки трикови со кои луѓето 100% ќе ве сакаат повеќе Триковите се навистина лесни и сигурно ги знаете и вие, но треба да почнете да г...
8 знаци дека токму вие сте „волкот во светот на овците“ Животот не е лесен, но секој миг е вреден за живеење. Да се биде волк во светот ...
10 ситуации во кои сите реагираме погрешно Дали ги миете забите веднаш после јадење? А, дали ја навалувате главата наназад ...