12 причини зошто да станете денес од кревет, дури и ако сте депресивни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


12 причини зошто да станете денес од кревет, дури и ако сте депресивни

Пред вас имате 24 часа, односно 1.440 минути за да направите убави работи.

12-prichini-zoshto-da-stanete-denes-od-krevet-duri-i-ako-ste-depresivni-01.jpg

Понекогаш не сте расположени, се чувствувате депресивно и сметате дека не постои причина за да станете од креветот...

Но, не е така. Причини има многу, а некои од нив се толку едноставни што ќе се изненадите.

Понекогаш ја забораваме магијата на малите работи.

Причини зошто да станете од креветот:

- Магијата на изгрејсонцето.

- Пред вас имате 24 часа, односно 1.440 минути за да направите убави работи.

- Да заблагодарите бидејќи имате кревет и топол дом.

- Мирисот на кафето наутро во вашата омилена шолја.

- Можноста да се истуширате и да бидете сами со своите мисли.

- Да пуштите гласно музика и да пеете.

- Тој еден колега што секогаш слатко ве засмева.

12-prichini-zoshto-da-stanete-denes-od-krevet-duri-i-ako-ste-depresivni-02.jpg

- Фактот што имате работа што ви ги плаќа сметките.

- Пријателите кои секогаш мислат на вас.

- Можноста да прошетате во природа.

- Милионите магични книги кои можете да ги прочитате.

- Омилената серија што чека на вас.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Денес бидете љубезни - 10 начини да си го подобрите расположението со помагање на другите Непланираните, случајни љубезни дела не само што ќе ви го разубават денот, туку ...
6 причини зошто Валентајн за некои луѓе е најлошиот ден во годината Некои луѓе го сакаат Валентајн, но многу луѓе се алергични на овој ден на вљубен...
10 ситуации во кои сите реагираме погрешно Дали ги миете забите веднаш после јадење? А, дали ја навалувате главата наназад ...