Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена

На 39 години: Покрај децата... А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо театрално во тоа, роди два пати и никогаш не ослабе.

odenje-na-plazha-na-devojka-na-20-godini-vs-na-zhena-na-39-godini-01.jpg

Пристигнување на плажа на 20 години:

Доаѓаш до своето место со апостолките во раце и торбата на рамото.

Се соблекуваш со еден потег, како на спотовите.

Театрално чекориш до водата и скокаш на глава, исто како во спотовите.

odenje-na-plazha-na-devojka-na-20-godini-vs-na-zhena-na-39-godini-02.jpg

Пристигнување на плажа на 39 години:

Доаѓаш до своето место, во рацете имаш 2 сета кантички и лопатки, на рамото торба која содржи два резервни костими за капење за секое дете, мускули за пливање, крема со заштитен фактор 50, кутија со овошје, бисквити, а за себе носиш само една книга и доволно ти е.

Го пресоблекуваш едното дете.

Го пресоблекуваш другото дете.

Го мачкаш едното.

Го мачкаш другото.

Му ги дуваш мускулите на едното и му ги ставаш.

Му ги дуваш мускулите на другото и му ги ставаш.

Едното е жедно.

На другото му се мочка.

На едното водата му е студена.

Другото не сака да излезе од вода.

А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо театрално во тоа, роди два пати и никогаш не ослабе.

Се мачкаш себе, ако стигнеш. Ако не, во ред е, ќе преживееш.

Сфаќаш дека слободно можеше да тргнеш без книга, бидејќи на едното дете водата му е студена, а другото отишло речиси преку глава во вода и вика: „Мамо, види ме!“

А, денот штотуку започна...

odenje-na-plazha-na-devojka-na-20-godini-vs-na-zhena-na-39-godini-03.jpg

Извор: Фејсбук

Би можело да ве интересира:

Имаш еден живот - не се плаши да бидеш жената која прави што сака Дали постојано се грижите дали сте доволно фина и тивка девојка која сите ја сак...
„Сега сме како вистинско семејство“ – 26-годишна девојка посвоила 9 сирачиња од Африка Кога Лети Мекмастер почнала да волонтира во Африка, веројатно не ни помислувала ...
82-годишен дедо доби седма факултетска диплома во животот Луиџи Милана има 82 години и се чини има несопирлива желба за учење на нови рабо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg