Ужасни работи кои жените ги прават, а не сакаат мажите да ги дознаат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Ужасни работи кои жените ги прават, а не сакаат мажите да ги дознаат

Иако се обидуваат да изгледаат како совршени суштества, жените имаат ужасни навики за кои не сакаат ниту еден маж да дознае.

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-01.jpg

Голем број девојки прават работи заради кои мажите целосно би си го смениле мислењето за нив.

Никој не е совршен, па така ни девојките кои се претставуваат така, со оглед на тоа што многу девојки прават работи за кои не би сакале никој да дознае. 

Некој одлучува да ги чува грозните навики за себе, а други анонимно ги споделуваат овие ужасни мини тајни. 

Што прават девојките, а не сакаат никој да дознае за тоа?

Користат сув шампон или бебешка пудра, наместо да ја измијат косата

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-02.jpg

Понекогаш, не ги перат градниците доволно често како што кажуваат

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-03.jpg

Знаат да искористат и стари бричеви

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-04.jpg

А дури и да чепкаат во нос, иако ги осудуваат мажите за тоа

Си вадат влакненца од места на кои не треба да имаат влакна

Понекогаш, го одложуваат депилирањето и „се растат“

Го лупат ноктот со раце или уста, наместо да го избришат со ацетон

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-05.jpg

Користат стара шминка кога немаат друг избор

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-06.jpg

Јадат храна која им стоела во чантата неколку дена

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-07.jpg

Не ги чистат редовно ниту четките за шминка

Ја оставаат шминката ден-два повеќе од потребното

uzhasni-raboti-koi-zhenite-gi-pravat-a-ne-sakaat-mazhite-da-gi-doznaat-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
6 работи што не треба да ги правите кога не можете да заспиете Сите сме имале моменти кога никако не можеме да заспиеме навечер. Колку и да се ...

Најчитани неделава