Фотографии што покажуваат дека во светот сè уште постојат добри луѓе
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Фотографии што покажуваат дека во светот сè уште постојат добри луѓе

Колку повеќе добрина ширите, толку повеќе ќе добивате. Луѓето во продолжение го направиле светот подобро место за живеење.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-01.jpg

Па, доколку мислите дека повеќе нема добри луѓе, овие фотографии сигурно ќе ви го променат мислењето.

Овој тукан добил 3Д печатен клун.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-02.jpg

Едно момче му ја дало својата стара гитара на бездомник кој се прехранувал од тоа што свирел.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-03.jpg

„Пред една година мојата мала сестра го напушти овој свет. Овој викенд, мажот што го доби нејзиното срце ја запозна мајка ми.“

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-04.jpg

Секој Ден на вљубените, овој маж ги носел сите вдовици од домот за старци на вечера и им давал подароци.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-05.jpg

Лекар направил посебен рецепт за пациент кој не можел да чита.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-06.jpg

Некоја девојка си ја изгубила чантата и 2 дена подоцна некој ѝ ја испратил без да земе пари од неа.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-07.jpg

Центар за донирање крв во Ел Пасо откако полицијата изјавила дека има потреба од крв.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-08.jpg

„Имав навистина лош ден и ова куче седна до мене на постојката и сакаше да го галам. Сега денот ми е одличен.“

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-09.jpg

Патниците го испраќаат возачот на автобусот на неговиот последен работен ден.

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-10.jpg

„Ве молам, ќе може ли некој да го фрли ова во езерото? Пепелта на мојот сопруг е во езерото, нo бидејќи сум во количка не можам да дојдам до брегот.“

fotografii-shto-pokazhuvaat-deka-vo-svetot-se-ushte-ima-dobri-lugje-11 (2).jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по права линија? Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
Момче со лузна на главата од операција доби кукла иста како него 5-годишниот Пејтон првата операција на главата ја имал на само 3-месечна возраст...
Имал секс со стотици жени, па 6 години целибат, сега чека прва брачна ноќ за секс Со жените не се поврзувал емоционално, имал безначаен секс со која ќе стигне и б...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава