30 совршени фотки и како фотографот ги направил


30 совршени фотки и како фотографот ги направил

Да се биде професионален фотограф си побарува неверојатно голема доза на креативност и адаптирање на средината, за да се добие посакуваната совршена фотка.

30-sovrseni-fotki-i-kako-fotografot-gi-napravil-001.jpg

Сепак, за да се достигне перфекцијата може да треба да импровизирате, и тоа многу.

Еден фотограф Гео Леон споделува на што сè е подготвен за да си ја заврши работата како што треба.

Колку е лесно да си фотограф?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку време им е потребно на мажите, а колку на жените за едни исти ра... Можете ли да поверувате дека мажите поминуваат повеќе време на лична хигиена отк...
До колку години вашиот живот треба да биде „ставен во ред“? Некои луѓе се жалат дека љубовниот живот им е катастрофа, други ја мразат својат...
Колку се различни работите кои секојдневно ги гледаме кога се пресечен... Најчесто, децата се многу пољубопитни од возрасните, па многу често се случува д...