Змејот кој пакости на празничната магија - Божиќната реклама на John Lewis за 2019-та (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Змејот кој пакости на празничната магија - Божиќната реклама на John Lewis за 2019-та (видео)

Божиќната реклама на John Lewis која секоја година ја очекуваме со нетрпение, пристигна, а главна улога има малечкиот змеј Едгар, кој несвесно пакости и ја уништува магијата, но има среќен крај благодарение на девојчето кое го поддржува.

zmejot-koj-pakosti-na-praznichnata-magija-bozhikjnata-reklama-na-john-lewis-za-2019-ta-video-01.jpg

Божиќните реклами се оние кои ја отвораат празничната сезона и секоја година уживаме во емотивните приказни кои брендовите ги прикажуваат во кратки видеа.

Овогодишната реклама на John Lewis ја следи приказната за малечкиот змеј Едгар, кој сака да ужива во празничната магија како сите останати, но огнот кој несвесно го испушта, ја уништува атмосферата и радоста на децата.

Сепак, на крајот успева да се искупи и да покаже дека може да биде дел од нив.

Божиќната кампања на компанијата чини околу 7 милиони фунти годишно, но секоја година има неверојатен успех на светско ниво.

Погледнете ја божиќната реклама на John Lewis за 2019-та:

Потсетете се на рекламите од минатите години:

2018-та

2017-та

2016-та

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 работи кои секоја жена ги мисли и прави, но никогаш не ги признава Секоја жена и девојка има мали тајни кои не би ги издала на никој, дури и кога в...
Секоја жена треба да има... Секоја жена треба да има доволно пари за да живее сама, без разлика дали е од по...
И вагината старее: 9 факти кои секоја жена треба да ги знае за својот полов орган Вагината е дефинитивно еден од најинтересните органи на човечкото тело за кој се...

Најчитани неделава