Најубавата празнична фасада со огромна, црвена машна - Cartier во Њујорк
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најубавата празнична фасада со огромна, црвена машна - Cartier во Њујорк

Традиционални штандови, божиќни базари, рачно иразботени украси, сијалички, неодоливи гастро понуди, мирис на цимет и варено вино... пред нас е најубавиот период од годината.

najubavata-praznicna-fasada-so-ogromna-crvena-masna-cartier-vo-new-york-001.jpg

А, секако, светските брендови со сите сили се натпреваруваат кој ќе го има најубавиот излог.

Њујорк како едно од поурбаните места во светот традиционално е украсен со најубавите можни декорации, но една фасада секоја година се издвојува, благодарение на големата XXL црвена машна која светка.

Се работи за Cartier продавницата на аголот на 5-та Авенија и 52-рата улица која е буквално создадена за да позирате за Инстаграм разгледница:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Годината на раѓање открива тајни за вашето минато и иднина Сигурно некогаш сте имале моменти кога сте се запрашале дали сте постоеле во нек...
6 начини на кои мирисот влијае на нашата психа Дали сте знаеле дека зајакот има 100 милиони рецептори за мирис, кучето 220 мили...
10 важни работи кои треба да ги знаете за годината на Црвениот огнен петел Кинеската Нова година започна на 28-ми јануари 2017-та година, а ќе заврши на 15...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава