11 работи на кои залудно си ги фрлате парите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


11 работи на кои залудно си ги фрлате парите

Пред да купите било што, добро би било да размислите колку вашето празнење на џебот ќе го наполни туѓиот.

11-raboti-na-koi-zaludno-frlate-pari-001.jpg

Кои работи треба да престанете да ги преплаќате?

1. Пијалаци на аеродром и во авион

Преплаќате 200 до 2.600 % повеќе од реалната цена.

11-raboti-na-koi-zaludno-frlate-pari-1.jpg

2. Лего сетови со познати анимирани ликови

Преплаќате 25% повеќе од реалната цена.

11-raboti-na-koi-zaludno-frlate-pari-2.jpg

3. Бои за домашни принтери

Преплаќате 300% повеќе од реалната цена.

11-raboti-na-koi-zaludno-frlate-pari-3.jpg

4. Пасти за избелување на забите

Преплаќате 400% повеќе, отколку да одите на стоматолог двапати годишно за белење на забите.

11-raboti-na-koi-zaludno-frlate-pari-4.jpg

5. Душек за спиење

Преплаќате 50% од реалната цена.

11-raboti-na-koi-zaludno-frlate-pari-5.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
6 работи што не треба да ги правите кога не можете да заспиете Сите сме имале моменти кога никако не можеме да заспиеме навечер. Колку и да се ...

Најчитани неделава