Не, не ѝ е совршена косата, ниту куќата ѝ е средена - реалноста зад фотките на инфлуенсерките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Не, не ѝ е совршена косата, ниту куќата ѝ е средена - реалноста зад фотките на инфлуенсерките

Не, нема она совршена коса и лице. Ниту пак домот во реалноста ѝ е така среден.

ne-nema-ona-sovrsena-kosa-nitu-kukjata-i-e-taka-sredena-realnnosta-zad-fotkite-na-influenserkite-01.jpg

Кај се видело средена куќа кога имаш мали деца? Изгледа идеално кога си го подготвува своето утринско кафе?

Црвениот кармин никогаш не ѝ остава траги на забите?

До кога ќе живееме во заблуда од идеалните фотки на социјалните мрежи?

До кога ќе ни прават комплекси „совршените“ Инстаграм блогерки?

26 годишната Ким Брит на својот Инстаграм профил прави споредба на фотките пред да се обработат и како во реалноста изгледаат кога не се местени, средени и дотерани инфлуенсерките.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме бе...
7 жени кои нè научија дека среќата доаѓа откако ќе се прифатиш каков што си Да бидеш жена не е лесно, но да бидеш жена во Холивуд е уште потешко. Животот по...
Топли, зимски илустрации за тажно, студено срце (фото) Noona Vinogradoff е илустратор којашто ги создава најтоплите цртежи, совршено ск...

Спонзорирани линкови: