10 причини зошто некои луѓе го мразат Денот на вљубените
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


10 причини зошто некои луѓе го мразат Денот на вљубените

Со текот на времето, 14-ти февруари стана ден исполнет со чоколатца, букети цвеќе и по малку љубов.

10-prichini-zoshto-lugjeto-ne-go-sakaat-denot-na-vljubenite-01.jpg

Но многу луѓе, можеби и вие, сметаат дека се претерува со Денот на вљубените и воопшто не го сакаат како празник (кој всушност не е ниту наш).

Па, која е причината за ова?

Покачување на цените

Денот на вљубените дефинитивно им е омилен на продавниците. Ова е одличен момент да ги покачат цените на продуктите, бидејќи сигурно ќе ги продадат.

Покрај оние кои ги покачуваат цените, има и такви кои даваат попусти, па со тоа ги привлекуваат оние кои го чувствуваат притисокот дека мораат да ѝ купат нешто на саканата личност.

Знаевте ли дека според податоците, во 2018-та Американците потрошиле дури 19 милијарди долари на Денот на вљубените?

10-prichini-zoshto-lugjeto-go-mrazat-denot-na-vljubenite-02.jpg

Лудило на социјалните мрежи

Кога ќе отворите Facebook, Instagram или која било социјална мрежа на Денот на вљубените, речиси сите објави се поврзани со празникот.

Луѓето си честитаат со сакани, а сите објавуваат фотки од романтичните вечери и подароците што ги добиле.

Ретко кој сака цел ден да гледа фотографии од букети и да чита туѓи љубовни пораки како да се обземени од нешто.

10-prichini-zoshto-lugjeto-go-mrazat-denot-na-vljubenite-03.jpg

Тешко е да се најде совршениот подарок

Денес изгледа невозможно да го одберете совршениот подарок за саканата личност. Продавниците нудат секакви продукти, кој од кој поинтересен, па лесно е да се „изгубите“ во нив.

Покрај тоа, купувањето подарок значи и трошење пари, а многумина се обидуваат да ја докажат својата љубов со скап подарок, па притисокот е голем дали ќе го задоволат партнерот.

10-prichini-zoshto-lugjeto-go-mrazat-denot-na-vljubenite-04.jpg

Смешно е да ја славите љубовта само еден ден во годината

Ако сте навистина вљубени, не ви е потребен 14-ти февруари за да му го покажете тоа на партнерот.

Веројатно се сакате и во другите денови од годината, а доколку сте во сериозна врска, не треба да си покажувате внимание само на Денот на вљубените.

10-prichini-zoshto-lugjeto-go-mrazat-denot-na-vljubenite-05.jpg

Невозможно е да најдете термин во салон за убавина

Поради некоја причина, и салоните за убавина се преполни во периодот околу Денот на вљубените, за да бидат средени, стокмени, со тематски нокти и слично.

10-prichini-zoshto-lugjeto-go-mrazat-denot-na-vljubenite-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни Запознајте ги мажот што не чувствува болка, мажот што јаде метал, жената мегафон...
Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат? Генетските предиспозиции знаат да направат чуда. Познавате ли некоја навистина м...
Луѓе кои имаат обични професии, а може да работат како модели (фото) Дали некогаш сте сретнале некој вработен кој ви го привлекол вниманието со својо...