Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


Луѓе кои не личат на возраста - ќе погодите ли колку години имаат?

Генетските предиспозиции знаат да направат чуда. Познавате ли некоја навистина младолика личност?

foto-dokazi-borbata-so-korona-virusot-gi-istoshtuva-medicinskite-lica-01.jpg

Многу луѓе изгледаат помлади од што навистина се. Генетиката за нив одиграла одлична улога.

На некои од нив иако се одамна полнолетни се случува да им побараат лична карта.

Луѓе кои не личат на возраста:

„Имам 42 години и сите мислат дека сум му сестра на моето дете.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-02.jpg

„Имам 30 години, а мојот син има 8, но луѓето мислат дека јас уште одам во училиште.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-03.jpg

„Имам 28 години и жена ми почна да се загрижува, 5 години сме заедно, а јас не стареам, некои ми велат дека изгледам како да имам 16 години.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-04.jpg

„Јас имам 24 години, а мојата ќерка речиси 3. Кога шетаме со мајка ми луѓето секогаш мислат дека таа ни е мајка на двете.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-05.jpg

„Имам 27 години, а не сум се променил од 17-годишна возраст.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-06.jpg

„Имам 22 години, но на сите им изгледам како да имам 15.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-07.jpg

„Можеби ви е тешко да поверувате, но имам 40 години.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-08.jpg

„Проценуваат дека имам 18 години, но јас имам 35.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-09.jpg

„Верувале или не, имам 37 години.“

lugje-koi-ne-lichat-na-vozrasta-kje-pogodite-li-kolku-godini-imaat-10.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одењето на плажа кога сте 20-годишна девојка vs. 39-годишна жена На 39 години: Покрај децата... А да, постоиш и ти. Се соблекуваш. Нема ништо теа...
Колку е перверзен вашиот ум? Луѓето кои имаат перверзен ум, некои работи ги гледаат многу поинаку од останати...
Колку време им е потребно на мажите, а колку на жените за едни исти работи? Можете ли да поверувате дека мажите поминуваат повеќе време на лична хигиена отк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg