Фото водич за „точно/погрешно“ позирање во седечка положба


Фото водич за „точно/погрешно“ позирање во седечка положба

Позирањето денес стана уметност. Со негова помош може да ги сокриете аглите кои не ви се најомилени и неколкуте килограми кои никако да ги симнете.

foto-vodic-za-tocno-pogresno-poziranje-vo-sedecka-polozba-001.jpg

Ако често позирате во седечка положба, а сакате да имате попрофесионални Инстаграм фотки, без притоа ногата да ви изгледа предебело, раката да ви „штрчи“ и други слични забелешки, нека ви помогне овој водич.

Помош како се позира точно, наспроти што правите погрешно:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Торти кои личат на плишени играчки Сузан Нг од Сингапур е жена што својата страст за готвење ја претворила во работ...
Денес бидете љубезни - 10 начини да си го подобрите расположението со помагање на другите Непланираните, случајни љубезни дела не само што ќе ви го разубават денот, туку ...
Прашања кои морате да си ги поставите за да си го ослободите умот Уште денес обидете да си дадете искрени одговори, реалноста е дека ќе успеете да...

Најчитани неделава