10 фотографии што докажуваат дека гените се чудо
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


10 фотографии што докажуваат дека гените се чудо

Кога братучетки си личат како близначки, кога синот е копија на таткото... Фото докази дека гените се чудо.

10-fotografii-shto-dokazhuvaat-deka-genite-se-chudo-01.jpg

Секој од нас најверојатно слушнал дека личи на некој од своите роднини. Од очи до коса, од родителите наследуваме разни карактеристики.

Некој го има носот на мајка си, друг насмевката на татка си, а пак трети се комплетна копија на некој од родителите или можеби бабите или дедовците.

Фото докази дека генетиката е чудо:

„Половина од лицето е мое, а половина на ќерка ми.“

10-fotografii-shto-dokazhuvaat-deka-genite-se-chudo-03.jpg

„Решив да копирам фотографија на мајка ми од 80-тите.“

10-fotografii-shto-dokazhuvaat-deka-genite-se-chudo-02.jpg

„Си пострижав шишки како мајка ми во средно училиште.“

10-fotografii-shto-dokazhuvaat-deka-genite-se-chudo-04.jpg

„Сестра ми и јас.“

10-fotografii-shto-dokazhuvaat-deka-genite-se-chudo-05.jpg

„Јас и син ми.“

10-fotografii-shto-dokazhuvaat-deka-genite-se-chudo-06.jpg

Уште 5 на следната страна....Би можело да ве интересира:

18 фотографии кои ја докажуваат моќта на времето Времето навистина знае да остави свој белег на работите, а овие фотографии соврш...
12 фотографии што ќе ве погодат директно во срце „Татко ми беше болен и сонуваше да види како дипломирам. Успеа во тоа.“ Пос...
Моќни фотографии од чии приказни ќе се наежите Во животот има кратки приказни кои може да допрат до вас повеќе од било која про...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg