10 забавни активности кои вреди да ги правите оваа есен (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 забавни активности кои вреди да ги правите оваа есен (фото)

Есента е прекрасна сезона и ретко кој не ужива во истата. Пејзажите, звуците и мирисите се во совршена хармонија, вистински мелем за душата. Ова е време кога треба да подзабавиме во темпото и да почнеме со медено уживање.

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen-01.jpg

За вас имаме 10 едноставни, но мошне забавни предлози како дел од активностите кои е пожелно да ги вклучите во есенската агенда:

Организирајте вечер на хорор филмови

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (3).jpg

Обидете да се изрезбате тиква

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (1).jpg

Дружете се околу логорски оган на отворено (секако, со оддалеченост)

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (2).jpg

Направете си топло чоколадо (или некој друг топол, есенски пијалак)

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (10).jpg

Кампувајте

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (9).jpg

Организирајте вечер на друштвени игри

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (4).jpg

Почувствувајте го крцкањето на есенските лисја

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (7).jpg

Испечете колач со тиква

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (5).jpg

Уживајте во вкусот на свежо печените костени

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (11).jpg

Направете си есенски пикник во природа

Zabavni-aktivnosti-ovaa-esen (8).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вистински приказни кои се доказ дека постои светла страна на секоја ситуација Сите понекогаш се наоѓаме во тешки ситуации кои ни предизвикуваат лоши чувства и...
5 вистински приказни за смешните, убавите и значајните моменти со најдобра пријателка Сите кои имаат една најдобра пријателка што ја гледаат како сестра, знаат како е...
17 трикови како да станете посмирена и посреќна личност во 2017-та година Новата година ви нуди шанса за нов почеток и остварување на сето она, кое заради...

Најчитани неделава