Годинава хит се сушени портокали – Како да ги искористите за божиќно украсување?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Годинава хит се сушени портокали – Како да ги искористите за божиќно украсување?

Ако добро пролистате низ Инстаграм, ќе најдете светски, но и наши блогерки и инстаграмџики кои веќе го усовршија сушењето на портокалите во рерна.

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-001.jpg

Но, што прават со нив потоа? Како ги користат? Дали се јадат, дали стојат закачени на елка или во една длабока чинија, за арома?

Еве неколку идеи, а најдолу има постапка за сушење на портокалите:

Може да се додадат во божиќното венче

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-1.jpg

Или да се нанижат на конец и да се користат како украсна лента на елката или низ домот

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-2.jpg

Може да стојат на повеќе места низ собите, во украсни чинии, за арома и освежување

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-3.jpg

А, добро се „снаоѓаат“ и во улога на лампиони

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-4.jpg

Рамките на прозорите може да добијат нов изглед

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-5.jpg

Или да направите „природна завеса“ во комбинација со цимет стапчиња и зеленило

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-6.jpg

Може дури и да ги вметнете во пакувањето на подароците 

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-7.jpg

Или на салфетките на празничната трпеза

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-9.jpg

За крај, икебаните за на маса се секогаш сигурна опција

godinava-hit-se-susheni-portokali-kako-da-gi-iskoristite-za-ukrasuvanje-8.jpg

Постапката како да направите сушени портокали во рерна, може да ја прочитате ТУКА.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Животот на „ноќните птици“ Луѓето кои се карактеризираат како „ноќни птици“ се луѓе кои имаат повеќе енерги...
Сон за љубителите на кафе: Инстаграм профили кои треба да ги следите Инстаграм профилите се преплавени со фотки од вкусни кафиња кои изгледаат како в...
Инстаграм vs. реалност: Искрен приказ колку многу лажеме Не, собата не ни е секогаш средена, не јадеме само здрава храна, не изгледаме бе...

Најчитани неделава