Џиновска пиперка, огромно куче: 17 работи од секојдневието чија големина ќе ве изненади
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Џиновска пиперка, огромно куче: 17 работи од секојдневието чија големина ќе ве изненади

Како изгледа бродски контејнер во споредба со човек, џиновски полжав или инструмент саксофон поголем од човек...

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-01.jpg

Сите знаеме како изгледа далечински управувач, камин или пиперка, но понекогаш познатите работи од реалноста може да нѐ изненадат со нетипичната големина.

Кога работите од секојдневието се во „џиновско“ издание:

Огромен претставник од расата Пиринејско куче

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-02.jpg

Стар универзален далечински управувач

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-03.jpg

Џиновски камин во хотелот „Omni Grove Park Inn“ во САД

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-01.jpg

Африканска жаба

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-04.jpg

Лажица во јапонски супермаркет

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-od-sekojdnevieto-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-02.jpg

Џиновски саксофон

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-06.jpg

Врата од Пантеонот во Рим

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-07.jpg

Лимон од сојот „ponderosa“ во споредба со обичен лимон

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-08.jpg

Пресек на лимон од сојот „ponderosa“

djinovska-piperka-ogromno-kuche-17-raboti-chija-golemina-kje-ve-iznenadi-09.jpg

Уште 8 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во животот Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
20 работи од кои треба да се откажете веднаш Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се пре...
8 работи заради кои вашите соседи може да ве „замразат“ Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им ом...

Најчитани неделава