Генијални, а едноставни идеи како да си ги решите секојдневните проблеми


Генијални, а едноставни идеи како да си ги решите секојдневните проблеми

Како рацете да не ви се измрсат кога готвите, како постојано да не миете пластични садови или како шишињата да престанат да се тркалаат во корпата кога пазарите? Некои луѓе мислат дури и на вакви ситници.

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-001.jpg

Нивните решенија може да ги искористите и вие:

Парите чувајте ги во влошки – така сте сигурни дека никој нема да ви ги украде или најде.

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-01.jpg

Внатрешноста на бургерот замотајте ја во лист од зелена салата, за да не се лизга од лепчето.

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-02.jpg

За тие што готват со лук – замрзнете толчен лук и направете коцкички со помош на дрвено стапче. Кршете по една коцка, по потреба.

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-03.jpg

Како шишињата во количка од маркет да не ви се тркалаат?

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-05.jpg

Ако ве мрзи постојано да ги миете пластичните садови, едноставно обложете ги со пластична фолија пред да ја ставите храната.

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-06.jpg

Како рацете никогаш да не ви се мрсни од маслото за готвење?

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-07.jpg

Ако немате памукче за отстранување на лакот од ноктите – користете тампон.

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-08.jpg

Како да импровизирате закачалка во јавните тоалети?

genijalni-a-ednostavni-idei-kako-da-si-gi-reshite-sekojdnevnite-problemi-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Важни совети за парите кои треба да ги знаете до 30-тата година Некои луѓе, до 30-тата година веќе успеваат толку многу да се осамостојат, што м...
10 ситуации во кои сите реагираме погрешно Дали ги миете забите веднаш после јадење? А, дали ја навалувате главата наназад ...
Кој дел од телото го туширате прво? Верувале или не, делот од телото кој го миете прв додека се туширате открива дал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg