12 причини зошто Французинките се жени што будат восхит кај сите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


12 причини зошто Французинките се жени што будат восхит кај сите

Тие не одат наоколу да се жалат за своите проблеми, па наместо да им плачат на рамо на пријателките, водат активен животен стил, ги полнат батериите и времето го минуваат динамично, слободно и безгрижно.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-01.jpg

Кога ќе се спомене Французинка, сигурно прво на ум ви паѓа дама со уникатен и софистициран стил. Овие жени имаат нешто магично во себе и секогаш се предмет за восхит за жените од другите земји.

Нивните манири и изглед и до ден денес ги прават пример за женска убавина.

Работи поради кои Французинките побудуваат восхит:

Не се зависнички од ботокс, филери и пластични операции

Нивното мото е да се сакаат такви какви што се и знаат дека атрактивниот изглед никогаш нема да ги замени личните достигнувања и интелигенција.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-06.jpg

Не одат наоколу да се жалат за своите проблеми

Наместо да им плачат на рамо на пријателките, тие водат активен животен стил, времето го минуваат слободно и безгрижно и прошетките и природата им се лек.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-05.jpg

Не следат модни трендови кои го загрозуваат нивното здравје

Комфорот и здравјето на модерните Французинки им се над сè, па така тие нема да се измачуваат со превисоки и неудобни потпетици само затоа што така наложува модата, ќе носат само тогаш кога сакаат.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-13.jpg

Не се запуштаат и по 30-тата година од животот

Девојките во многу земји во светот штом се омажат, почнуваат да се концентрираат комплетно на домот и забораваат на негата на себе, но Французинките знаат дека негата на себе е „обврска“ за цел живот.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-09.jpg

Знаат дека можат да изгледаат одлично и во облека која не е од некој скап бренд

Тие знаат дека сè е до стилот, вкусот и начинот на кој ги комбинирате работите. Знаат дека облекувањето скапо не е исто што и облекувањето добро.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-07.jpg

Не се откажуваат од кариерата за да растат деца

Голем дел од Французинките сметаат дека жена без кариера е несреќна жена, па така и по раѓањето на деца не ја запоставуваат кариерата, а бараат помош од роднини или ангажираат дадилки.

12-prichini-zoshto-francuzinkite-se-zheni-shto-budat-voshit-kaj-site-10.jpg

Уште 6 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 причини зошто не сме среќни во животот Страдаме од тоа каква ни е рефлексијата на социјалните мрежи, односно според поп...
Причини заради кои парите залудно ви одат во неповрат На сите ни се случува понекогаш да се опуштиме и кога ќе размислиме да не знаеме...
3 причини зошто секој ден треба да ги подигнете нозете на ѕид Подигнување на нозете на ѕид додека лежите е стара техника која има многу здравс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg