„Да, но...“ – Трагикомични илустрации за лицемерието на човештвото

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Идеи за нежни, дискретни тетоважи кои ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите (фото) Кога станува збор за тетоважи – или ги сакате или не. Сепак, тешко може да се од...
Работи во домот што гостите веднаш ги забележуваат и не ги забораваат, низ илустрации Валкани, искинати домашни влечки, мачка која се качува на масата со храна, куп с...
Таа нема поим од цртање, а сонувала да стане тату мајстор, но клиентите ја обожаваат затоа што слика... Хелен Фернандес немала поим од цртање, но тоа не ја спречило да си го оствари со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg