„Да, но...“ – Трагикомични илустрации за лицемерието на човештвото

Секој од нас знае дека работите во секојдневието често се двосмислени. Илустраторот Антон Гудим успеа да направи тренд од ова сознание, претворено во серијал илустрации.

da-no-tragikomicni-ilustracii-za-licemerieto-na-covestvoto-01.jpg

Илустрациите насловени како „Да, но...“ откриваат една сосема поинаква перспектива на работите.

Комични се до степен на бруталност и трагедија. Веројатно затоа се и апсолутен хит по сите социјални мрежи:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Идеи за нежни, дискретни тетоважи кои ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите (фото) Кога станува збор за тетоважи – или ги сакате или не. Сепак, тешко може да се од...
Уметник создава неверојатни ремек-дела користејќи машина за куцање (фото) Уметник и студент по архитектура со седиште во Велика Британија, Џејмс Кук ѝ дад...
Јапонска теорија – што кажува вашата крвна група за вас + љубовни комбинации според крвната група Додека луѓето со крвна група О и крвна група Б би биле одличен пар, луѓето со кр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg