Идеи за нежни, дискретни тетоважи кои ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите (фото)

Кога станува збор за тетоважи – или ги сакате или не. Сепак, тешко може да се одолее на некои мали, едноставни и дискретни тетоважи – особено доколку имаат некое посебно значење за вас.

Idei-za-nezni-diskretni-tetovazi-01.jpg

Пред да се впуштите во овој потфат, добро размислете и во никој случај не правете импулсивна одлука. Ви носиме одлични инспирации за минијатурни тетоважи на кои ретко кој може да им одолее:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Психолошки тест: Изберете чанта и дознајте каква личност сте Кој е „ноќна птица“ и алармот му е најголем непријател, а кому чантата му служи ...
Од Грција до Мексико без облека – Пар од Белгија патува низ светот и секаде се сликаат голи (фото) Грција, Хрватска, Црна Гора, Тајланд, Колумбија се само дел од државите кои овој...
Инспирирани од измамникот од Тиндер, луѓе споделуваат хорор-приказни од апликации за состанување „Требаше да одиме на вечера – ми рече да го следам до еден контејнер и ми рече д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg