13 луѓе со уникатни генетски карактеристики - една бела трепка, чуден облик на бенка

„Имам бенка во форма на солза идеално лоцирана под десното око“, „Можам да го свиткам малиот прст без да го свиткам тој до него“...

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-01.jpg

Некои луѓе поради уникатните генетски карактеристики нема шанси да не ги запомните. Дали станува збор за очите или косата, тие се уникатни по некоја своја карактеристика и се истакнуваат.

Познавате ли некои такви?

Луѓе со уникатни генетски карактеристики:

Прстени во зеницата од окото

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-03.jpg

Само 3 заби секачи на долната вилица (наместо 4)

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-02.jpg

Долго седо влакно на челото

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-04.jpg

Една бела трепка

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-05.jpg

„Можам да ги движам очите независно едно од друго“

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-06.jpg

Линија на дланката која оди од крај до крај, без прекин

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-07.jpg

Прст кој е побел од другите поради слаба циркулација

13-lugje-so-unikatni-genetski-samo-3-sabi-sekachi-na-dolnata-vilica-edna-bela-trepka-08.jpg

Уште 6 на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вас на работа (ќе ви биде утеха барем малку) Вработена во продажен сектор: „Работам во продавница за чевли и по големиот попу...
Жената со два пара нозе и уште 4 луѓе кои биле најголеми ѕвезди во контроверзните „шоуа за чудаци“ о... Габриел била жена родена без нозе, односно нејзиното тело завршувало речиси ведн...
12 работи за кои жените веќе немаат нерви кога ќе наполнат 30 години Лоша храна и пијалаци – ако во 20-тите се трпеле евтини јадења и пијалаци, по 30...
Таткото на Меган Маркл и уште 4 луѓе за кои милионската добивка на лотарија била проклетство Абрахам од Флорида освоил 30 милиони долари и голем дел од парите искористил за ...
Цикада 3301 - најголемиот заговор или најголема измама на интернет? Цикада 3301 е една од најголемите мистерии на нашето време. Mодерна потрага по С...
Најчести грешки во различни земји поради кои локалците веднаш ќе сфатат дека сте туристи Во Јапонија не е културно да се јаде на улица, жените во Турција на прекрстуваат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg