12 работи кои се подобри и од секс (за многумина)

„Масажа на стапалата по цел ден минат во стоење.“, „Откажување на плановите кои ги мразевте од самиот старт.“, „Чешкање по косата додека му/ѝ лежите во скутот.“

12-raboti-koi-se-podobri-i-od-seks-za-mnogumina-01.jpg

Има ли нешто подобро од секс во животот? За многу луѓе да...

На Reddit е отворена ваква тема, а во дел од одговорите можеби ќе се пронајдете и вие.

Луѓе откриваат работи кои за нив се подобри од секс:

„Откажување на плановите кои ги мразевте од самиот старт.“

„Милување со личноста што ја сакате, мирот и чувството на среќа кои произлегуваат од тоа.“

„Моментот кога сфаќате дека личност со која сте е вистинската за вас и дека со неа можете да го минете животот без да ве лаже, изневерува и со чувство дека ви е 100% лојална.“

„Кога конечно ќе ви помине ужасната главоболка, која ве мачела цел ден.“

12-raboti-koi-se-podobri-i-od-seks-za-mnogumina-02.jpg

„Смеење до солзи со пријателите.“

„Топла бања со мирислива купка и свеќички.“

„Чувството кога ќе легнете во кревет по долг и истоштувачки ден.“

„Мигот кога чувствувате дека состојбата во животот ви е совршена – ја слушате омилената музика, ја јадете омилената храна и апсолутно немате за да што да бидете загрижени во животот.“

„Масажа на стапалата по цел ден минат во стоење.“

„Соблекување на неудобните чевли по забава.“

„Пиење чаша ледено, студена вода на пеколен, летен ден.“

„Чешкање по косата додека му/ѝ лежите во скутот.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
9 работи од кои треба да се откажете (за да живеете среќно) Откажете се од навиката судот на другите луѓе да ви диктира како да се однесуват...
25 работи за животот што посакувам да ги знаев пред 10 години Парите не се важни – точно дека ви се потребни, но не се најважната работа во св...
Ретро кујнски апарати што нашите баби (веројатно) ги користеле Сте виделе ли миксер кој не работи на струја? А, сте виделе ли како изгледале не...
Во Антички Египет носењето кармин значело дека барате орален секс и уште 5 чудни секс трендови од ис... Во раскошниот двор во Версај, под владеењето на Луј XV, се појавил необичен трен...
Жените му биле секс робинки, ги жигосувал со неговите иницијали – морничавиот култ на Кит Раниер Криејќи се зад семинари за личен развој, Кит Раниер направил култ во кој ги експ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg