Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10-те најмали држави во светот и 10-те држави со најмалку жители во 2022 година

Ватикан – 800 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-12.jpg

Науру – 10.876 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-13.jpg

Тувалу – 11.931 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-14.jpg

Палау – 18.169 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-15.jpg

Сан Марино – 34.017 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-16.jpg

Лихтенштајн – 38.250 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-17.jpg

Монако – 39.511 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-18.jpg

Свети Кристофер и Невис – 53.544 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-19.jpg

Маршалски Острови – 59.610 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-20.jpg

Доминика – 72.167 жители

10-te-najmali-drzhavi-vo-svetot-i-10-te-drzhavi-so-najmalku-zhiteli-vo-2022-godina-21.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Корисни трикови што ги научивме во училиште, а ни служат за цел живот За разлика од новите генерации кои користат паметни табли и голем број надредни ...
Детали од земјите ширум светот кои кријат необични приказни Ако во Шкотска видите црвена влезна врата, тоа значи дека домаќинот го исплатил ...
Како да го одберете идеалниот датум за венчавка, со помош на нумерологија? Уште одамна се верува дека датумите носат суштински енергии кои влијаат на живот...
Судбински средби и нови почетоци – Каква енергија ви носи денешниот датум 11.01? Денес треба да го направите првиот чекор за сите ваши соништа да станат реалност...
За вашите принцови и принцези: Кралски имиња кои се популарни и во Македонија Елизабета, Дијана, Александар... Кои имиња со кралско значење се популарни кај н...
Бојадисајте ги велигденските јајца без хаос: Техника со ориз со која ќе се забавуваат и најмалите Бојосувањето јајца за Велигден може да биде вистински стрес ако имате мали деца ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg