9 работи од кои жените се срамат и во 21-иот век, а треба да престанат (веднаш)

Пораснати влакна на прстите од нозете, потење под градите, набрана кожа над колената и уште 7 работи од кои жените се срамат, а се сосема нормални.

9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-i-vo-21-iot-vek-a-treba-da-prestanat-vednash-01.jpg

Многу жени имаат проблем со самодовербата. Тие се многу критички настроени кон себе и постојано си наоѓаат замерки.

Малите несовршености ги сметаат за голема работа и мислат дека тие ги прават неатрактивни, но реалноста е сосема поинаква.

Работи од кои жените се срамат, а се сосема нормални:

Лузни и стрии

9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-i-vo-21-iot-vek-a-treba-da-prestanat-vednash-02.jpg

Набори под пазувите

9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-i-vo-21-iot-vek-a-treba-da-prestanat-vednash-03.jpg

Нормално е да им пораснат влакна на прстите од нозете или по некое на брадата

9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-i-vo-21-iot-vek-a-treba-da-prestanat-vednash-001.jpg

Несовршена кожа над колената

9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-i-vo-21-iot-vek-a-treba-da-prestanat-vednash-05.jpg

Пот под градите, во топлите месеци

9-raboti-od-koi-zhenite-se-sramat-i-vo-21-iot-vek-a-treba-da-prestanat-vednash-06.jpg

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 работи од кои многу мајки се срамат (а навистина нема потреба) Избирање на најкомфорните парчиња облека. Носење одлука да отспијат наместо да и...
12 работи кои се подобри и од секс (за многумина) „Масажа на стапалата по цел ден минат во стоење.“, „Откажување на плановите кои ...
8 работи кои ги правите, а ужасно им одат на нерви на соседите Ја игнорирате Вибер групата со соседи: Да, на моменти оваа група е иритантна, но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg